Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user: 'diablo@localhost' (Using password: YES) in /domains9/gameplanet-cz/diablo/www_root/print.php3 on line 2
Abanova kobka - náhled pro tisk

Platí pro Diablo 2 i Expansion Set Postavy - Sorceress Platí pro Diablo 2 i Expansion Set

Na této stránce najdete základní popis kouzelnice. Je zde její historie, startovací atributy, bonusy za level a vlastnosti a strategie hraní za tuto postavu. Pokud chcete vědět více o skillech kouzelnice, využijte sekce Skills, kde je jejich kompletní popis.

Sorceress Historie:
Kouzelnice je jedna z rebelek, která pronikla do tajů magie užívaných mužskými klany Mage-Clans of the East. Skutečnost, že postrádá dovednosti pro boj nablízko, kompenzuje divokou bojovou magií zaměřenou na útok i obranu. Kouzelnice rozumí boji mezi pořádkem a chaosem a hraje roli bojovníka v této bitvě.

Startovací atributy:
Síla (Strength): 10
Obratnost (Dexterity): 25
Vitalita (Vitality): 10
Energie (Energy): 35

Life: 40
Stamina: 74
Mana: 35

Při postupu na nový level dostanete:
+1 Life
+1 Stamina
+2 Mana

Efekt bodů v atributech:
1 bod Vitality vám dá 2 Life
1 bod Vitality vám dá 1 Stamina
1 bod Energie vám dá 2 Mana

Strategie:
Kvůli Immune potvorám se musíte zaměřit na více živlů. K nejlepším kouzlům patří Fire Wall (vytrénovat na 20. level) podpořená Fire Mastery (co nejvyšší level). Dále Thunder Storm (okolo 10. levelu) a Lightning Mastery (také 10. level) pro intenzivní ničení protivníka. Z ledových kouzel nyní jasně vede Blizzard (20. level), ovšem na nižších levelech se vyplatí i Glacial Spike. V Cold Mastery stačí mít 1 bodík. Tak to by byla útočná kouzla. Z dalších byste neměli zapomenout hlavně na Static Field (stačí level 1), Teleport (level 1), Warmth (pokud možno vyšší level) a Energy Shield (podle potřeby). Celá strategie trpí nedostatkem Skill Pointů, takže dobře zvažujte, které kouzla potřebujete dříve a které až později!

Z vlastností budete u kouzelnice trénovat převážně Energy (pro manu) a Vitality (pro redukci příliš velkého úmrtního faktoru). Občas se vyplatí trochu Strength pro lepší brnění. Dexterity je kouzelnici úplně k ničemu. Vybavení můžete volit podle magických vlastností, neboť Defense byste v lepším případě neměli potřebovat. Hodí se Life, Mana, Resistances a hlavně + All Skill Levels předměty! Prsteny by měly mít tradičně co nejvíce bonusů, osvědčený je Stone of Jordan posilující skilly a manu. Amulet je ideální +2 to All Skills a Resist All. Ze zbraní můžete používat buď hůl nebo orb. Výhodnější je orb, protože si k němu můžete přibalit štít s dalšími bonusy. Každopádně by měla mít vaše zbraň +2 to All Skills a navíc posilovat klíčové skilly. Kouzelnici jsou na nic vlastnosti Mana a Life Stealing, ale naopak se velmi hodí Faster Run/Walk a Faster Cast Rate.

Skilly:
Kouzelnice má jako všechny ostatní postavy také 30 skillů. Rozdělují se do skupin Cold Spells, Lightning Spells a Fire Spells. Jak už názvy napovídají, Cold Spells jsou ledová, Lightning Spells blesková a Fire Spells ohnivá kouzla. Z větší části sdružují útočná kouzla, ale naleznete zde i různé štíty, Teleport atd. Každá skupina kouzel má své Mastery, které vylepšují pozici kouzelnice při boji s těmito kouzly. Kompletní popis skillů kouzelnice najdete v sekci Skills!