Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user: 'diablo@localhost' (Using password: YES) in /domains9/gameplanet-cz/diablo/www_root/print.php3 on line 2
Abanova kobka - náhled pro tisk

Platí pro Diablo 2 i Expansion Set Postavy - Paladin Platí pro Diablo 2 i Expansion Set

Na této stránce najdete základní popis paladina. Je zde jeho historie, startovací atributy, bonusy za level a vlastnosti a strategie hraní za tuto postavu. Pokud chcete vědět více o skillech paladina, využijte sekce Skills, kde je jejich kompletní popis.

Paladin Historie:
Paladinové náleží k rytířskému spolku The Knights of Westmarch, který bojoval v armádě mýtického krále Leorica. Mají čisté srdce, zastávají techniky Zakarumu a jsou vždy se svým štítem připraveni bojovat pro to, co považují za správné. Proto jim jejich vytrvalost umožňuje přinést požehnání svým přátelům a krutou odplatu svým nepřátelům. Někteří lidé říkají, že jsou paladinové až příliš horliví, ale ostatní si myslí, že patří k velmi silným a dobrým zbraním Světla.

Startovací atributy:
Síla (Strength): 25
Obratnost (Dexterity): 20
Vitalita (Vitality): 25
Energie (Energy): 15

Life: 55
Stamina: 89
Mana: 15

Při postupu na nový level dostanete:
+2 Life
+1 Stamina
+1,5 Mana

Efekt bodů v atributech:
1 bod Vitality vám dá 3 Life
1 bod Vitality vám dá 1 Stamina
1 bod Energie vám dá 1,5 Mana

Strategie:
Auru můžete mít pouze jednu, takže musíte dobře vybírat. Nejlepší je Fanaticism (vytrénovat na 20. level) a Thorns (také se hodí vysoký level). Občas je lepší přepnout na Salvation (stačí 1 level). Jako hlavní útočné skilly se vyplatí Charge a Vengeance (oba dva vytrénovat na maximum), ale můžete zkusit i strategii postavenou na Sacrifice. Jako doplněk je skvělý Holy Shield. Občas se mohou hodit Fist of the Heavens, ale většinou na ně nemáte dost Many.

Paladin by měl ze svých vlastností trénovat nejvíce Strength (pro zvýšení damage a možnost nošení brnění) a Vitality (pro zvýšení životaschopnosti). Dexterity zvyšte pouze za předpokladu, že ji potřebujete pro užívání nějaké zbraně. Energy se příliš nevyplatí, nedostatek many se dá vyřešit předměty. A tím se dostáváme k vybavení. Paladin, stejně jako jiné bojové postavy, potřebuje vysokou Defense. Tomu se podřídí brnění, helma, rukavice, opasek a boty (Faster Run/Walk potěší). Prsteny by měly mít klasické bonusy - Resistances, Life, Mana. Amulet navíc +2 to All Skills. Štít se vyplatí s co nejvyšší hodnotou Blocking a slušnou Defense. Zbraň by měl být jednoruční meč, palcát nebo Scepter s co nejvyšší rychlostí útoku a hlavně Damage (Scepter by navíc měla posilovat klíčové skilly). Nutností je nějaká Mana Stealing Item, nepohrdněte ani Life Stealing. Jako doplňující bonusy jsou nejlepší Life, protože má paladin na vyšších obtížnostech tendenci často umírat. Vše ostatní se dá v případě potřeby zvýšit pomocí aur.

Skilly:
Paladin má jako všechny ostatní postavy také 30 skillů. Rozdělují se do skupin Defensive Auras, Offensive Auras a Combat Skills. Paladin má zvláštní typ skillu jménem aura. Ta se umísťuje na pravé tlačítko myši, nevyžaduje manu, působí jako pasivní skill a jeho bonusy většinou postihují i charaktery ve vaší partě! Defensive Auras jsou aury s obranným účinkem, přidávající Life, Defense, Resistances atd. Offensive Auras jsou útočné aury, které vylepšují ničivé vlastnosti paladina. A konečně Combat Skills jsou klasické skilly sloužící k využití vaší zbraně a zničení protivníka. Kompletní popis skillů paladina najdete v sekci Skills!