Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user: 'diablo@localhost' (Using password: YES) in /domains9/gameplanet-cz/diablo/www_root/print.php3 on line 2
Abanova kobka - náhled pro tisk

Platí pouze pro Expansion Set Questy - 5. akt Platí pouze pro Expansion Set

Zde najdete popis řešení, jména NPC zadávající quest, odměnu a relativní hodnocení obtížnosti (opravdu relativní, záleží totiž na postavě a též na štěstí) všech šesti questů 5. aktu. Tyto questy můžete plnit pouze v Expansion Setu!

1. Siege on Harrogath 1. Siege on Harrogath
Obtížnost: lehká
Quest vám zadá: Larzuk
Odměna: Socket do zvolené zbraně

Opusťte Harrogath a vydejte se bránou do lokace Bloody Foothills. Zde si dejte pozor hlavně na katapulty, které pečlivě likvidujte - jejich střely vám dokáží na vyšší obtížnosti pěkně zatopit. Probijte se až na konec mapy, kde najdete unikátní potvoru Shenk the Overseer. Zabijte ji a vraťte se do města pokecat s Larzukem. Můžete si u něj dát Socket do jakékoli zbraně, která ještě žádný Socket nemá a může ho mít (je to podobné Imbue v 1. aktu u Charsi, můžete počkat a vložit si Socket až do zbraně, kde ho opravdu potřebujete). Pokud budete mít štěstí, dostanete na vyšší obtížnosti i více Socketů, nikdy ale větší počet míst, než je maximum u zvoleného předmětu.

2. Rescue on Mount Arreat 2. Rescue on Mount Arreat
Obtížnost: lehká
Quest vám zadá: Qual-Kehk
Odměna: 3 Runes a možnost najímání barbarů

Z Bloody Foothills jděte do Frigid Highlands. V jednotlivých pevnostech rozmístěných po celé lokaci najděte celkem 3 ohrady s uvězněnými barbary (na mapě se zobrazí bíle). U každé ohrady rozbijte dveře, čímž barbary pustíte ven a oni se portálem dostanou do města. Při potyčkách si dávejte pozor na Barricaded Tower, do kterých mohou naskočit malí Impové a pak na vás pouštět Inferno. Po osvobození všech barbarů z 3 ohrad se vraťte ke Qual-Kehkovi pro odměnu.

3. Prison of Ice 3. Prison of Ice
Obtížnost: středně těžká
Quest vám zadá: Malah
Odměna: Scroll of Resistance, Rare předmět z třídy vaší postavy a portál do Nihlathak's Temple

Z Frigid Highlands pokračujte přes Arreat Plateau do Crystalline Passage, kde naleznete waypoint a vchod do Frozen River. Ve Frozen River se objevují nové typy nemrtvých potvor, které když zabijete, mohou po chvíli zase vstát jako živé, a tak jsou vlastně nesmrtelné. Vyplatí se je jednou zabít, dále si jich nevšímat a rychle si klestit cestu dál. Ve Frozen River se probijte až k Frozen Anye, u které čeká boss Frozenstein. Po jeho smrti si s Anyou promluvte a ve městě si pokecejte s Malah. Dá vám Malah's Potion. Vraťte se k Anye a opětovným pokecem ji pomocí Malah's Potion rozmrazíte. Vraťte se do města a pokecejte s Malah. Dá vám Scroll of Resistance, jež vám po přečtení pravým klikem přidá nastálo +10% Resist All. Pak zajděte k Anye. Daruje vám Class-Specific Rare Item (mohou ho používat pouze charaktery vaší třídy), jehož kvalita bude závislá na obtížnosti (Normal - Normal, Nightmare - Exceptional, Hell - Elite), a otevře vám portál do Nihlathak's Temple (viz quest 4).

4. Betrayal of Harrogath 4. Betrayal of Harrogath
Obtížnost: těžká
Quest vám zadá: Anya
Odměna: Přidání vašeho jména k názvu zvoleného předmětu

Vstupte portálem, který vám otevřela Anya (viz quest 3), do Nihlathak's Temple. Zde leží na zemi několik zmíněných nesmrtelných nemrtváků, kteří se za chvíli probudí. Nejlepší taktika je rychle proběhnout dozadu do budovy, zabít bosse nebo několik z jeho přisluhovačů a až budete mít volnou cestu ke vchodu do Halls of Anguish, rychle tam vběhněte. Probijte se do Halls of Pain (je zde waypoint) a následně do Halls of Vaught. Na konci jednoho ze 4 výběžků mapy čeká Nihlathak, kterého musíte zabít. Umí se Teleportovat, rodit potvůrky, dýchat led a hlavně kouzlit Corpse Explosion. Až se vám stane, že náhle s Life na maximum zemřete tak, že ani nebudete vědět co vás zabilo, byla to právě Corpse Explosion. Nihlathak má pro toto kouzlo v okolí dostatek potvor a na hell obtížnost, kdy mají potvory většinou Life daleko přes 1000, tento útok rozdýchá jen velmi silný charakter. Zabránit Corpse Explosion může nekromancer, který bude kouzlit také Corpse Explosion, a tak nebude mít Nihlathak mrtvoly, na které by svojí Explosion zahrál. Hodí se také kouzelnice s Glacial Spikem, protože takto zabité potvory nezanechávají mrtvoly (nesmí mít ale Immune vůči Cold :-)). Ostatní se musí co nejrychleji na Nihlathaka natlačit a zabít ho. Naštěstí má málo Life. Po jeho smrti se vraťte do města a pokecejte s Anyou. Dovolí vám vybrat si jeden předmět, před jehož název dá vaše jméno (např. Paja's Ornate Plate je Ornate Plate mého nabušeného nekra Paji [to byl jen příklad :-)]). Stejně jako u Imbue questu v 1. aktu a u Add Socket questu můžete počkat, až najdete opravdu silný předmět.

5. Rite of Passage 5. Rite of Passage
Obtížnost: těžká
Quest vám zadá: Qual-Kehk
Odměna: Experience a vstup do Worldstone Keep

Z waypointu v Crystalline Passage jděte přes Glacial Trail do Frozen Tundra. Dostaňte se až ke vchodu do Ancient's Way a vstupte. Vyhledejte waypoint a východ do lokace Arreat Summit. Tam si udělejte Town Portal a připravte se na velmi tuhou bitvu (a zvláště na hell i na několik smrtí...). Poté dojděte doprostřed kruhu ohraničeného 3 sochami - Ancients One. Přečtěte si Altar of Heavens a vychutnávejte si povídání, protože až zkončí, sochy oživnou ve 3 mocné barbary oplívající skilly Leap Attack, Whirlwind a Double Throw. Samozřejmě že k vám barbarové nebudou nijak přátelští a vy je budete muset zabít. A navíc je musíte zabít všechny 3 najednou. Pokud opustíte lokaci (ať už zemřete nebo zdrhnete), Ancients se vrátí zpět do soch a budete je muset znovu oživit pomocí Altar of Heavens. Tak hodně štěstí... Pokud se vám podaří je zabít, vrátí se zpět do soch, ale tentokrát ve zlaté barvě, a vám přibyde spousta Experience (1.000.000 na normal, 20.000.000 na nightmare a 50.000.000 na hell). Experince se vám přičtou pouze pokud máte na normal level alespoň 20, na nightmare 40 a na hell 60. Vstup do Worldstone Keep je volný!

6. Eve of Destruction 6. Eve of Destruction
Obtížnost: těžká
Quest vám zadá: Ancients
Odměna: Itemy z Baala, dokončení hry a přízvisko

Po smrti Ancients (viz quest 5) vstupte do Worldstone Keep level 1. Statečně se bijte, v levelu 2 aktivujte waypoint a v levelu 3 nalezněte vchod do Throne of Destruction. Celou lokaci vyčistěte od potvor dokud nedorazíte k Baalovi trůnícímu na svém trůnu. Po zabití všech potvor v této místnosti na vás bude postupně Baal vysílat 5 žlutých koulí, ze kterých se vyklube vždy skupinka potvor s bossem. Z první koule vypadnou Warped Shamani. Jsou celkem bez problémů. V další kouli jsou Greater Mummies a několik kostlivců. Na hell je boss Immune Poison and Magic, takže nekromancerům dokáže pěkně zatopit (musíte mít Revivy a Amplify Damage!). Další na řadě jsou Council Members s Lightning Enchanted bossem. Asi všichni vědí, jak jsou Councilové nepříjemní, takže si dávejte pozor. Ze 4. koule na vás vykoukne skupinka Balrogů, která moc nevydrží. A konečně 5. koule skrývá potvory Minion of Destruction, jež jste ještě nikde ve hře neviděli. Jsou celkem silní, ale dají se zabít. Když Baal uvidí, že jste mu všechny jeho mazlíčky zabili, zdrhne do Worldstone Chamber. Sesbírejte věci z Minionů, připravte se na bitvu a jděte za ním. Baal toho umí docela hodně - Teleport, rychlé doléčování, vyvolávání takových chapadel, jakýsi obrovský ledový hrot přes celou obrazovku, kouzlo vzhledově i účinkem podobné Diablovu Red Lightning Attack a vyvolávání svého dvojníka, pokud má málo životů. Kouzlům se snažte vyhýbat a zvláštní pozor si dejte právě na dvojníka. Dokáže jich zakouzlit i více najednou a nic nedokáže tak naštvat, jako když 5 minut usilovně mlátíte do Baalova dvojníka, zatímco sám Baal si vesele kouzlí na druhé straně lokace. Baal má poměrně málo Life, takže když se do něj pustíte a nenecháte ho doléčovat, zemře. Z jeho pomocníků, které jste zabili nahoře, vám zbylo mnoho lektvarů. Nebojte se je použít k vytvoření finálního náporu. Po Baalovo smrti seberte předměty a počkejte, až k vám přiletí Tyrael. Má pro vás připravené příjemné pochvalné ódy, takže je s hrdostí vyslechněte, běžte udělat poslední nejnutnější úkony do města a pak vstupte do portálu, který vám Tyrael otevřel. Po efektní animaci dostanete přízvisko a to je konec.